Samuti

Vene aretajate töös saavutusena tunnustatud kartulisordi "Vector" kirjeldus

Vene aretajate töös saavutusena tunnustatud kartulisordi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Üks peamisi hea kartulisaagi saamist mõjutavaid tegureid on õigesti valitud istutusmaterjal. Üks uutest paljulubavatest kartulisortidest on sort "Vector".

Selles artiklis kaalume igast küljest kartulisorti "Vector" - omadusi, välimust, saagikust ja kasvatamisomadusi.

Kartul "Vector": sordi kirjeldus

Sordi nimiVektor
üldised omadusedVenemaa hooaja keskel olev laua sort
Valmimisperiood80–100 päeva
Tärklisesisaldus17-19%
Turustatavate mugulate mass92-143 gr
Mugulate arv põõsas8-13
Saagikus460–700 c / ha
Tarbija omadusedhea ja suurepärane maitse, sobib pudruks ja tärkliseks
Kvaliteedi hoidmine97%
Koorige värvkreem
Tselluloosi värvkreem
Eelistatud kasvupiirkonnadKesk, Volgo-Vjatka, Kesk-must maa
Haiguskindlussort on resistentne kartulivähi suhtes, vastuvõtlik kuldse kartuli nematoodile, tippude ja mugulate poolt keskmiselt vastuvõtlik hilispõletikule
Kasvavad omadusedstandardne põllumajandustehnoloogia
AlgatajaA.G.-le nime saanud ülevenemaaline kartulikasvatuse uurimisinstituut Lorkha

Puksid on madalad, pooleldi püstised. Tippude lehed on väikesed, vahepealsed, tumerohelised. Õied on lillad, pigem suured. Ümmargused ovaalsed mugulad, keskmise suurusega, kartulite mass on 92-143 g... Juurviljadel on väikeste silmadega üsna tihe punane nahk. Mass on tihe, mahlane, helekollase värvusega.

Aretusajalugu

Selle liigi aretasid V.I nimelise ülevenemaalise kartulikasvatuse teadusliku uurimisinstituudi riikliku teadusasutuse spetsialistid. A.G. Lorkha koos kolleegidega Venemaa Põllumajanduse Akadeemia Ülevenemaalise Fütopatoloogia Teadusliku Uurimisinstituudi riiklikust teadusasutusest ristates sordid 1977-76 ja Zarevo.

2014. aastal kanti see Venemaa "kasutamiseks heaks kiidetud aretustööde riiklikusse registrisse".

Foto

Need fotod näitavad kartulisorti "Vector":

Omadused

Registri andmetel on "Vector" soovitatav kasvatada Venemaa keskpiirkonna mätas-podzool- ja turbarabamuldadel.

Sort kuulub hooaja keskpaika, alates istutamise hetkest Enne turustatavate mugulate moodustumist möödub 80–100 päeva. Juurviljade täielikuks küpsemiseks peaks kogu taime arenguperioodi efektiivsete temperatuuride summa olema 1400–1600 ° C, sademete hulk vähemalt 300 mm (peamiselt mugulate moodustumise perioodil).

Keskmine kartulisaak on 46 t / ha, kõige soodsamate ilmastikutingimuste korral ulatub tulemus 70 t / ha-ni.

Tabeli andmete põhjal saate võrrelda hiiglase saaki teiste sortidega:

Sordi nimiSaagikus
Hiiglaslik460–700 c / ha
Margarita300–400 c / ha
Aladdin450-500 c / ha
Julgus160–430 c / ha
Ilu400–450 c / ha
Grenada600 c / ha
Perenaine180-380 c / ha
Vektor670 c / ha
Mozart200-330 c / ha
Sifra180–400 c / ha

Saagi turustatavus on 90–98%, jäätmete kogus talvel ladustamisel ei ületa 5%.

Allpool olevast tabelist leiate hiiglasega võrdlemiseks teiste kartulisortide peamiste oluliste omaduste näitajad:

Sordi nimiTurustatavate mugulate kaal (grammides)Kvaliteedi hoidmine
Hiiglaslik92-14395%
Liiga90-12593%
Milena90-10095%
Elmundo100-13597%
Serpanok85-14594%
Svitanok Kiiev90-12095%
Sheri100-16091%
Brjanski delikatess75-12094%

Sisu mugulate tärklis jääb vahemikku 17–19%... Juurviljade maitseomadused on head, mehaanilise töötlemise korral mugulad ei tumene, vastavalt kulinaarsele tüübile kuuluvad nad B rühma (keskmine seeduvus). Sort sobib tööstuslikuks töötlemiseks - laastude tootmiseks.

Pealsed ja mugulad "Vector" resistentne hilispõletiku, viirusnakkuste, alternaria, hariliku kärntõve, vähi tekitaja suhtes... Sort ei ole väga vastuvõtlik vööt- ja kortsusmosaiikidele, lehtede koolutamisele. Kõige vastuvõtlikum kartuli kuldse nematoodi kahjustustele.

Kasvavad omadused

Kartul on istutatud mai alguses.

Esimesed võrsed on soovitatav täielikult kokku tõmmata (käsitsi või jalutuskäigu traktorit kasutades), et vältida kevadiste külmade tagasipöördumise ajal tippude kahjustamist. Kuid isegi kui neid meetmeid ei võeta, ei saa saak eriti kahjustada.

Kasvuperioodil peate kaks juurekastet mineraalväetised. Lisateavet selle kohta, millised väetised on parimad, mida tasub taimi tegelikult toita, millal ja kuidas neid kasutada, kuidas istutamisel õigesti teha.

"Vektor" on põuakindel, täiendavat jootmist (välja arvatud sademed) pole vaja. Multšimine sobib suurepäraselt umbrohutõrjeks.

Haigused ja kahjurid

Haigustõrje taandub peamiselt kuldnematoodi elimineerimisele. Ennetava meetmena viivad nad läbi kevadel ja sügisel mulla töötlemine lubja ja spetsiaalsete preparaatidega... Istutusmaterjal sorteeritakse hoolikalt välja ja kahjustatud mugulad eemaldatakse. Kartulipanek ühes kohas peaks olema vähemalt aasta.

"Vektor" peamised eelised - hea tootlikkus, põuakindlus, kõrge maitse - võimaldada sellel sordil laialt levida ettevõtlike põllumajandustootjate ja amatöör-aednike seas.

Lisateave kuldse nematoodi kohta, millele vektor võib vastuvõtlik olla:

Samuti lubage mul tutvustada teile muid kartulikasvatuse meetodeid: Hollandi tehnoloogia, rohimata ja viilutamata, õlgede all, kottides, tünnides, kastides. Lisaks lugege artikleid selle kohta, kuidas varajasi sorte korralikult kasvatada, millised riigid on kartuli kasvatamise eestvedajad ja miks on solaniin ohtlik.

Tabeli alt leiate lingid materjalidele, mis käsitlevad erineva valmimisajaga kartuleid:

Hooaja keskelKeskmine varajaneKesk hilja
SantanaTirasMeloodia
DesireeElizabethLorch
AvatudVegaMargarita
Lilla VineRomanoPoeg
YankaLugovskoyLasunok
ToskaanaTulejevskiAurora
HiiglaslikManifestZhuravinka


Vaata videot: The Secrets Donald Trump Doesnt Want You to Know About: Business, Finance, Marketing (Juuli 2022).


Kommentaarid:

  1. Illias

    Ma arvan, et sul pole õigus. Kutsun teid arutama. Kirjuta PM-i, räägime.

  2. Sproule

    Apparently not destiny.

  3. Kajizshura

    I am sorry, not quite what is necessary to me. Are there other variants?



Kirjutage sõnum